Etkinlik Takvimi

Kas
24
Cts
Civil Career ’18 @ Garanti Kültür Merkezi
Kas 24 – Kas 25 all-day

civil_career_logoCivil Career bu sene 24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleşecektir.

Katılımcılarımızın başvuru formunu doldurmadan önce katılım ücretini aşağıdaki hesaba yatırmaları gerekmektedir.

Civil Career 18' program akışıHesap Bilgileri:
İsim : KUBİLAY KUZEY OKUMUŞ
IBAN : TR72 0006 2000 3030 0006 6383 36
Şube: Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi
Hesap Türü: Vadesiz Hesap

Katılım ücretleri:
-Konaklamasız 40 TL
-Sultan Hostel’de 2 gece konaklamalı 140 TL (Cuma ve Cumartesi geceleri)
-Bunk Hostel’de 2 gece konaklamalı 230 TL (Cuma ve Cumartesi geceleri)

*Tüm katılımcılarımızın öğle yemekleri ücrete dahildir.
*Konaklamalı katılımcılarımızın kahvaltı ve konaklanılan yer ile etkinlik alanı arasındaki ulaşımı da ücretin içindedir.
*Katılım ücreti Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri için 30 TL’dir.

Katılım ücretini yatırırken açıklama kısmına ” İsim Soyisim – Civil Career ” yazarak dekontu başvuru formunda paylaşılması önemle rica olunur.

Grup başvuruları kabul edilmekte olup, grup başvurularda ayrıca bireysel başvuru yapmaya gerek yoktur. Grup başvurusu yapanlar aşağıda iletişim bilgileri paylaşılan Civil Career koordinatörleri ile iletişime geçerek başvurularını tamamlayabilirler.

Katılım Formu: https://insaatcv.com/civil-career-18-kayit-formu

İletişim:
Tuana Yaren Önder 05392586044
Emir Bozdurgut 05344235855

e-mail: [email protected]

*Etkinlik sonunda katılımcılara Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı tarafından imzalı sertifika verilecektir.

 

Oca
15
Sal
7. İnşaat ve Konut Konferansı @ Sheraton Grand Ataşehir
Oca 15 all-day
7. İnşaat ve Konut Konferansı @ Sheraton Grand Ataşehir | İstanbul | Türkiye

Türkiye‘nin En Büyük İnşaat ve Konut Konferansı 7. Yılında

15 Ocak 2019 Salı günü, Sheraton Grand Ataşehir İstanbul’da düzenlenecek İnşaat ve Konut Konferansı 7. kez profesyonellere kapılarını açıyor. Konferans, hedef kitle ve ziyaretçi profili ile sadece profesyonelleri bir araya getiren üst düzey bir buluşma olarak gösteriliyor.

En Tarafsız, Saygın ve Elit Buluşma

VII. İnşaat ve Konut Konferansı, sektörün ticari ve güncel olarak tartışılmasına ve yeni yaklaşımlar geliştirmesine katkı sağlar, geleceğe yol haritaları çizer, efektif networking ve tarafsız bilgilenme platformu sunar.

Yeni İş Birliktelikleri için Profesyonel Platform

Konferans, marka bilinirliğinizi arttırır ve sektörel gücünüzü korur. Rekabetin yüksek olduğu sektörde büyük avantaj sağlar. İnşaat ve Konut Konferansı ile birlikte doğru zamanda doğru iş ortaklıkları kurabilir, kendinizi ve firmanızı ifade etme şansı bulabilir, B2B fırsatları yakalayabilirsiniz

Profilinizi Yükseltin

VII. İnşaat ve Konut Konferansı katılımı ile birlikte;

-Markanızın gücünü korursunuz

-Rekabetin yoğun olduğu piyasalarda büyük avantaj sağlarsınız

-Odaklandığınız pazarda görüntünüzü ve

-Marka bilinirliğinizi arttırırsınız

-Ticari ortaklıklar kurabilir, sektörü analiz edebilirsiniz

-Mevcut müşterilerinizle bağlılığınızı ve iletişiminizi pekiştirebilirsiniz

-Ürün ve hizmet kalitenizi katılımcılara aktarabilirsiniz

-Rakip analizi yapabilir, yeni ürün ve hizmetlerden haberdar olabilirsiniz

-Kapsamlı müşteri ve pazar araştırması yapabilirsiniz.

Oca
28
Pts
72. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Oca 28 @ 12:31 – Şub 1 @ 13:31
72. TÜRKİYE JEOLOJİ KURULTAYI @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi | Ankara | Türkiye

1947 yılından beri süregelen ve ülkemizin yer bilimleri alanındaki en köklü, saygın ve bilimsel organizasyonu olan Türkiye Jeoloji Kurultayı`nın yetmişikincisi 28 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi`nde gerçekleştirilecektir.
Kurultayın bu yıl öne çıkarılan ana teması “Kent ve Jeoloji”dir. Bu nedenle bilhassa özellikle bu konuda özel oturumlar ve paneller düzenlenecektir.
Bu yılki ana teması “Kent ve Jeoloji” olarak belirlenen Kurultayımız, jeoloji mühendislerinin yanı sıra, tüm yerbilimcileri bir araya getirerek tartışma zemini de yaratan, konuya çözüm üreten bir platform yaratma özelliğini de yerine getirmektedir.
Düzenleme Kurulu olarak; jeoloji bilimleri ve bilhassa “Kent ve Jeoloji” konularıyla doğrudan ya da dolaylı ilgili olan tüm bilim insanlarını Kurultayımıza en samimi duygularımızla davet ediyor ve 72. Kurultay`ın bir parçası olmalarını istiyoruz. Ayrıca, Kurultay içinde özel oturum düzenlemeye ya da sergi, panel sosyal etkinlik tertiplemeye gönüllü olmalarından da mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Yolu bilimden ve iyilikten geçen herkesi yetmişikinci kez düzenlenecek olan Türkiye`nin en köklü bilimsel toplantısına; 72. Türkiye Jeoloji Kurultayı`na bekliyoruz…

Şub
26
Sal
Civil Enjoy ’19 @ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Bölümü
Şub 26 – Şub 28 all-day
Civil Enjoy '19 @ İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Bölümü | İstanbul | Türkiye

Türkiye’nin lisans bazında en büyük kariyer günleri etkinliklerinden olan Civil EnJoy’19 için oluşturulmuş etkinlik sayfasındasınız. Etkinliğimizin bu sene 12. yaşına girmesi mutluluğunu yaşamaktayız.

Tek isteğimiz sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz için soruları cevaplamanız. Daha sonra arkanıza yaslanıp etkinliğimizi bekleyebilirsiniz. Ancak mutlaka yerinizi ayırtın 🙂

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

26-27-28 Şubat tarihlerinde inşaat mühendisliğinin en büyük firmaları ve bir çok sosyal konuşmacımızla sizleri buluşturacağımız etkinliğimizin detaylarını instagramda @iuinsaatkulubu.c adresini takip ederek öğrenebileceksiniz.

Etkinliğimiz ücretsizdir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İnşaat Kulübü ailesi

Nis
4
Per
IV. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu @ Karabük Üniversitesi
Nis 4 @ 12:58 – Nis 6 @ 13:58
IV. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu @ Karabük Üniversitesi | Karabük | Türkiye

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü tarafından Demir-Çelik alanında çalışan bilim insanları ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek fikir paylaşımı sağlamak amacıyla düzenlenen “IV. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu”, 4-6 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Nis
5
Cum
Mimari Tasarım Zirvesi- Arch + Design Summit 2019 @ Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
Nis 5 – Nis 6 all-day
Mimari Tasarım Zirvesi- Arch + Design Summit 2019 @ Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı | İstanbul | Türkiye

Mimari Etkinlik Merkezi tarafından 3.sü düzenlenecek Arch + Design Summit 2019, ‘Mimari ve Tasarımda Geleceğe Yönelik Yaklaşımlar’  teması ile 5-6 Nisan 2019 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir.

May
2
Per
10. Beton Kongresi @ Bursa Akademik Odalar Birliği
May 2 – May 4 all-day
10. Beton Kongresi @ Bursa Akademik Odalar Birliği | Bursa | Türkiye

İnşaat Mühendisler Odası adına, Bursa ve İstanbul Şubeleri tarafından 02 – 04 Mayıs 2019 tarihleri arasında Bursa ev sahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası 10. Beton Kongresi’ne davet etmekten kıvanç duymaktayız.

Beton Yurdumuzda en çok kullanılan yapı malzemesidir. Türkiye, 100 Milyon metre küpün üzerinde yıllık hazır beton üretimi ile Avrupa ülkeleri arasında en çok üretim yapan ülke konumundadır.

Beton üretiminde nicelik kadar niteliğin de önemini bilen İnşaat Mühendisleri Odası beton teknolojisindeki son gelişmeleri bu kongrede tema olarak seçmiştir.

Eki
8
Sal
5. Deprem Mühendisliği Ve Sismoloji Uluslararası Konferansı @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Eki 8 – Eki 11 all-day
5. Deprem Mühendisliği Ve Sismoloji Uluslararası Konferansı @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi | Ankara | Türkiye

5. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’nın (5ICEES), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından ağırlanacak ve  Konferans, 8–11 Ekim 2019’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı, 2011 yılından bu yana Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (EEAT) tarafından iki yılda bir düzenlenmektedir. Temel amaç, tüm ulusal ve uluslararası araştırmacıları deprem olgusu ile ilgili güncel sorunları tartışmak, kısa ve uzun vadede olası çözüm önerilerini aktarmak ve bilimsel çevreye katılımlarını kolaylaştırmaktır. Bu yolculuğa 2011 yılında ODTÜ Ankara’da bir ulusal konferans olarak başladık. Deprem mühendisliği ve sismoloji alanlarındaki güncel araştırmalara yüksek kalitede katkılarla Türkiye ve yurtdışından konferansa giderek artan ilgi var. Bu ilginin daha da artacağını umuyor ve önemli sayıda katılımcıyla başarılı bir konferans gerçekleştiriyoruz.

Konferansın ilk üç gününde sunumlar ve tartışmalar, dünya çapında çok sayıda üniversiteden, araştırma biriminden, yönetim organından ve özel sektör şirketlerinden katılımcılar ile paralel olarak düzenlenecektir. Her oturum belirli bir konuya odaklanacaktır. Katılımcılar çalışmalarını hem İngilizce hem de Türkçe olarak sunabilirler. Konferansta davetli konuşmacılar olmayacak ve her katılımcı Bilimsel Komite tarafından onaylandığı takdirde araştırma bulgularını sunma fırsatına sahip olacak.

Konferansın son günü, Prof. Haluk Sucuoğlu’nun (ODTÜ) emekli olması için özel bir atölyeye adanmıştır. Bu bir günlük etkinliğe, deprem mühendisliği ve sismolojisinin farklı yönleri hakkında ilgi çekici konuşmalar yapmak için seçkin uluslararası ve ulusal aramaya davetliler davet edildi.

Konferans hakkında daha fazla bilgi ve önemli son tarihler gelecek çağrılar için sağlanacaktır. Gelecek yıl Ankara’da ODTÜ’de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.