Etkinlik Takvimi

Eki
8
Sal
5. Deprem Mühendisliği Ve Sismoloji Uluslararası Konferansı @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Eki 8 – Eki 11 all-day
5. Deprem Mühendisliği Ve Sismoloji Uluslararası Konferansı @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi | Ankara | Türkiye

5. Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı’nın (5ICEES), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından ağırlanacak ve  Konferans, 8–11 Ekim 2019’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Deprem Mühendisliği ve Sismoloji Konferansı, 2011 yılından bu yana Türkiye Deprem Mühendisliği Derneği (EEAT) tarafından iki yılda bir düzenlenmektedir. Temel amaç, tüm ulusal ve uluslararası araştırmacıları deprem olgusu ile ilgili güncel sorunları tartışmak, kısa ve uzun vadede olası çözüm önerilerini aktarmak ve bilimsel çevreye katılımlarını kolaylaştırmaktır. Bu yolculuğa 2011 yılında ODTÜ Ankara’da bir ulusal konferans olarak başladık. Deprem mühendisliği ve sismoloji alanlarındaki güncel araştırmalara yüksek kalitede katkılarla Türkiye ve yurtdışından konferansa giderek artan ilgi var. Bu ilginin daha da artacağını umuyor ve önemli sayıda katılımcıyla başarılı bir konferans gerçekleştiriyoruz.

Konferansın ilk üç gününde sunumlar ve tartışmalar, dünya çapında çok sayıda üniversiteden, araştırma biriminden, yönetim organından ve özel sektör şirketlerinden katılımcılar ile paralel olarak düzenlenecektir. Her oturum belirli bir konuya odaklanacaktır. Katılımcılar çalışmalarını hem İngilizce hem de Türkçe olarak sunabilirler. Konferansta davetli konuşmacılar olmayacak ve her katılımcı Bilimsel Komite tarafından onaylandığı takdirde araştırma bulgularını sunma fırsatına sahip olacak.

Konferansın son günü, Prof. Haluk Sucuoğlu’nun (ODTÜ) emekli olması için özel bir atölyeye adanmıştır. Bu bir günlük etkinliğe, deprem mühendisliği ve sismolojisinin farklı yönleri hakkında ilgi çekici konuşmalar yapmak için seçkin uluslararası ve ulusal aramaya davetliler davet edildi.

Konferans hakkında daha fazla bilgi ve önemli son tarihler gelecek çağrılar için sağlanacaktır. Gelecek yıl Ankara’da ODTÜ’de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.