ZMGM 2018

0
When:
26 Eylül 2018 – 28 Eylül 2018 all-day
2018-09-26T00:00:00+03:00
2018-09-29T00:00:00+03:00
Where:
İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi
34452
Üniversite, Beyazıt Sk., 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Türkiye
Contact:
Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği
+90 212 347 63 00
ZMGM 2018 @ İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi | İstanbul | Türkiye

Sayın Meslektaşlarımız,

Mesleğimizin en önemli ulusal toplantısı olan ve Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği himayesinde gerçekleştirilen Ulusal Kongrelerimizin on yedincisi İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenecektir. Toplumun yaşam standardı, gelişme, çevre ve ekonomiyle doğrudan etkileşim halinde olan geoteknik mühendisliği mesleği için gelişim ve değişim o kadar hızlı olmaktadır ki, bir araya gelmeye, mesleğimizdeki gelişimi ve sorunları birlikte değerlendirmeye, bilgi alışverişi ile birikimimizi bir araya getirmeye olan ihtiyacımız her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple de sizleri 26-27-28 Eylül tarihlerinde İstanbul’un kalbi tarihi yarımadada gerçekleştireceğimiz 17. Ulusal Kongremize davet ederken büyük heyecan duyuyoruz.

Gerek akademisyen gerek uygulamacı meslektaşlarımız için tartışılmaz önemdeki ZMGM Ulusal Kongrelerine katılım bizlerin bu mesleğe ait olduğunun ilanı niteliğindedir. Ülkemizde meslektaşlarımız arasında oluşmuş bulunan sarsılmaz bağ ve birliktelikte, ZMGM Ulusal Kongrelerinde şevk ve heyecanla bir araya gelmemizin rolü büyüktür.

17. Ulusal Kongrede mesleğimizin günümüzde kapsadığı tüm konular tartışılacaktır. Yenilikler ve yeni konular tanıtılacak, alt yapı güvenliği ve sürdürülebilirliğin anahtarı olan geoteknik mühendisliğinin temel prensipleri esas olmak üzere uygulama örnekleri, yeni ekipman, yeni tasarım ve uygulama yöntemlerine kongre programında özel yer verilecektir. Amaç üç günlük bir beyin ve etkileşim fırtınası ile katılımcıların kongreden mümkün olan en büyük faydayı elde etmelerini sağlamaktır.

Amaçladığımız etkileşim ve bilgi alışverişi forumu sizlerin yoğun katkı ve katılımıyla gerçekleşecektir. Kongremize tüm meslektaşlarımızla birlikte olmayı diliyoruz.

Saygılarımızla…

Prof. Dr. S. Feyza Çinicioğlu
Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Doç. Dr. İlknur Bozbey
Kongre Yürütücüsü

Yorum Bırakın