Stajyerlerin Şirketinize Sağlayacağı Faydalar

Stajyerlerin Şirketinize Sağlayacağı Faydalar
0
 • Farklı ve çok yönlü bakış açısı her zaman şirketiniz için yararlı olacaktır. Rutin işlerdeki sıradan prosedürler bazen dışarıdan bir gözle bakıldığında kusurlu olabilir ya da o işin daha verimli yapılabilmesi sağlanabilir. İşte stajyerler burada çok işinize yarayabilir. Merak eden ve sorgulayan “Y” kuşağı stajyerleri işiniz için size alternatif uygulamalar ve çözümler sağlayabilir.

 

 • Yeni kuşağın sosyal medya ve teknolojiye olan yatkınlığı azımsanmamalı. Alacağınız stajyerdeki bu özellik şirketinize büyük çapta fayda sağlayabilir ve size sosyal medya ve pazarlama konusunda farklı bakış açıları kazandırabilir.

 

 • Stajyerler işe yeni atılmanın verdiği heyecanla ve alanında iyi bir kariyer çizme arzusuyla daha enerjik olurlar ve üretkenlik açısından çok daha verimli olma potansiyelleri vardır. Çünkü sınırlı bir süre şirketinizde çalışacaklardır ve bu sınırlı süre onları daha üretken olmaya teşvik edecektir.

 

 • Stajyerler CV’lerinde güzel ve etkili duracak bir referans ve ileride iyi bir iş bulma şansı için sizi etkilemek isteyecektir ve sadece sınırlı bir süre sizinle çalışacakları için sizi etkilemek için performanslarını en üst seviyede tutmak isteyeceklerdir.

 

 • Genç bireylerin çabuk öğrenme ve multi-task yetileri vardır. Bu yüzden stajyerinizi eğitmek daha kısa zaman alacaktır ve farklı işlerde aynı anda daha çok verim alabildiğinizi göreceksiniz.

 

 • Sizinle daha önce çalışmış bir stajyer mezun olduktan sonra size daha da yararlı olabilir. Çünkü şirket kültürünüzü önceden öğrenmiş, sizi ve şirketinizi tanıyan ve işi birinci elden gözlemlemiş biri olarak, işe aldığınızda oryantasyon dönemini çoktan atlamış olarak göreve hazır bir şekilde başlayacaktır.

 

 • İşe bir stajyer almanız markanızın gelişmesi ve duyulması açısından önemli rol oynar. Stajyeriniz sizle geçirdiği tecrübeden memnun kaldıysa ve kariyeri önemli yönde ilerlediyse okulda arkadaşlarıyla ve ailesiyle şirketiniz hakkında olumlu yönde konuşacaktır ve bu sayede markanız daha fazla kişiye yayılacaktır.

 

 • Stajyerlerin sigortasını ve maaşını devlet karşıladığı içini stajyerler şirketiniz için oldukça ekonomik bir kaynaktır. Şirketinize mali açıdan yardımcı olmanın yanında devlet tarafından aldıkları düşük ücrete rağmen motivasyonları yüksek bir işyerinize ekstra verim sağlayacaktır.

 

 • Öğrenciler senenin her zamanı uygun olduğu için onlara her zaman ulaşabilirsiniz ve senenin her dönemi part-time ya da dönem tatillerinde full-time olarak işe alabilirsiniz.

 

 • Stajlar öğrencilere finansal destek, tecrübe, kişisel ve mesleksel gelişim vb. sayısız fayda sağlıyor. Bu şekilde öğrencilere destek olmak ve onlarla iş yapmak kurumunuzun toplum açısından itibarını arttıracaktır. Aynı zamanda stajyerlik programlarıyla öğrencilerin istihdamını sağlamak sosyal sorumluluk olarak da görülebilir.

 

 • Yukarıdaki maddelerde belirttiğimiz gibi devletin stajyer istihdamı için çıkardığı birçok teşvik var. Şirketinizin bu teşviklerden yaralanmasını istiyorsanız detaylı bilgi almak için şu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

Kaynak:

İlgili Bloglar

 • Jan 1, 1970
  Mülakat Sırasında En Fazla…

  Negatiflik Okuldaki ya da iş hayatındaki geçmiş deneyimleriniz ne kadar kötü olursa olsun mülakatlara negatif görüşlerle gitmeyin. Eski iş deneyimlerinin konusu açıldığında, adaylar en makul..

  0 Daha Fazla
 • Jan 1, 1970
  İş Mülakatlarında Dikkat Edilmesi…

  Birçok aday işe alım sürecinde en zor kısmın mülakat aşaması olduğunu savunur. Birçok zorlu aşamayı geçtikten sonra mülakatlarda yapılan ufak yanlışlar nedeniyle diğer adaylar arasından..

  0 Daha Fazla
 • Jan 1, 1970
  Örnek CV

  Örnek CV'mizi  indirebilirsiniz.

  0 Daha Fazla
 • Jan 1, 1970
  Mutlu Çalışan = Mutlu…

  Yoğun iş temposunun içinde birçok işveren, çalışan mutluluğunun önemini unutmaktadır. Bunun yanında bu konuda farkındalığı gelişmiş şirketler de vardır. Çünkü artık büyük şirketler, liderler ve..

  0 Daha Fazla
 • Jan 1, 1970
  Başvurularda ön yazı nasıl…

  Ön yazınızı kişiselleştirin. Ön yazınızın tasarımı özgeçmişinizin tasarımıyla uyumlu olmalı. İyi bir giriş cümlesi! Başvurduğunuz işle alakalı yaptığınız en ilgi çekici şey nedir? Neden bu..

  0 Daha Fazla

Yorum Bırakın